Зверніться до амбулаторії, де працює сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. Візьміть з собою паспорт, картку платника податків (РНОКПП) і мобільний телефон. Зверніть увагу! Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини
Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему "Електронне здоров'я". Це зробить уповноважена особа закладу: реєстратор, медсестра, лікар тощо Зверніть увагу! Дані вносяться в електронну систему - не буде жодних бланків, форм, печаток. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему "Електронне здоров'я" для підтвердження. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров'я примірник декларації для перевірки. Важливо! Уважно перевірте свої дані. Якщо помітили помилку - скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію друкуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно. Якщо все правильно - уповноважена особа роздруковує ще один примірник Зверніть увагу! Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.
Пацієнт підписує 2 примірники декларації Зверніть увагу! Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший - у медзакладу.
Ось і все! Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює обраний вами лікар.
Також, ви можете ознайомитись із презентацією "Як обрати сімейного лікаря?", натиснувши кнопку нижче
Для чого підписувати декларацію з лікарем?
Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.
Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.
Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.
Відповіді на найбільш поширені питання щодо підписання декларацій
Загальні питання
Для чого підписувати декларацію з лікарем?
Коли будуть бланки декларацій у моїй амбулаторії?
З яким лікарем можна підписати декларацію?
Чи потрібен пацієнту ЕЦП для підписання декларації?
Чи правда, що в декларації є пункт «третя стать»?
Чи правда, що форма декларації в електронній системі відрізняється від тої, що зараз є в нормативних документах?
Чи легальні декларації, які були підписані під час пілотного проекту? Чи треба їх заново підписувати?
Чи захищені персональні дані в електронній системі?
Деталі підписання декларації
Чи можу я підписати декларацію з будь-яким вузьким спеціалістом, але за спеціальністю вона педіатр/сімейний лікар/терапевт?
Чи обов'язково потрібно обрати лікаря у квітні?
Чи має декларація строк дії?
Як пацієнту підписати декларацію без паспорта громадянина України?
Чи може лікар відмовити у підписанні декларації?
Як може підписати декларацію людина, яка фізично не може прийти у заклад?
Як пацієнту підписати декларацію без картки платника податків?
Чи можливе підписання декларацій з кількома лікарями?
Підписання декларації дитини
Як підписати декларацію дитині?
Чи потрібна присутність обох батьків для підписання декларації?
До якого віку дитину обслуговує педіатр?
Чи мають дитина і батьки обслуговуватися в одному закладі чи в одного сімейного лікаря?
Взаємини лікаря і пацієнта
Що робити, якщо мій лікар звільнився?
Що робити, якщо мій лікар пішов у відпустку або на лікарняний?
Що робити, якщо я захворів в іншому місці?
Які тепер послуги надаватиме сімейний ліка/терапевт/педіатр?
Чи правда, що відмінили виклики сімейного лікаря додому?
Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта?
Чи можна буде у 2018 році потрапити до вузьких спеціалістів без направлення сімейного лікаря? Чи можна буде ходити до вузьких спеціалістів без направлення після підписання декларації?